اهمیت تبلیغات

آن روستا زاده دانا می خواست اهمیت تبلیغات را گوشزد کند ، همیشه موضوع تفاوت تخم مرغ و تخم اردک را مثال می زد و می گفت با اینکه تخم اردک هم درشت تر است و هم خاصیت بیشتری دارد ولی به هیچ وجه به اندازه تخم مرغ مشتری پسند نیست و بازار خوبی ندارد.

Chicken

ایشان در توضیح این تفاوت می گفتند :

–  مرغ پس از هر بار تخم گذاشتن شروع می کند به داد و فریاد ، تمام عالم و آدم را با خبر می کند که امروز هم یک تخم ۵۰ گرمی گذاشته ، مرغ های آبکنار می گویند کد کد کداز……. و مرغ های فارسی زبان قد قد قدا سر می دهند .

نباید فکر کرد که مرغ ها بدون منظور تبلیغاتی چنین کاری را انجام می دهند ، چرا که اگر علت آن را فقط یک عمل غریزی فرض کنیم ، باید پس از تخم گذاری در لانه خود باقی می ماندند و می سوختند و می ساختند و یا با شدیدترین فریادها ، درد زایمان را منعکس می کردند ، یا حداقل سر و صدا را از داخل لانه شروع می کردند و بقیه را در خارج از لانه ادامه می دادند.

در حالی که پس از تخم گذاری  از بستر برخاسته و خود را مرتب و آراسته می کنند و ازلانه خارج می شوند و به محض خروج از اطاق زایمان ، شروع می کنند به داد و هوار ، و زمین و آسمان را به هم می دوزند به نحوی که آرام و قرار را از تمام موجودات اطراف ، حتی خروس ها می گیرند و خروس ها نیز حیرت خود را با گردن بر افراشته و صدای اوهو هو…….. اوهو هو…………..نشان می دهند، یعنی این چه کاریه؟ چرا آبرو ریزی می کنید؟

–  در عوض اردک بیچاره که همیشه تخم های ۹۵ گرمی عرضه می کند و چون این کار را بی سر و صدا و با وقار هرچه تمام تر انجام می دهد ، نظر کسی را به خود جلب نمی کند.

یک دیدگاه در “اهمیت تبلیغات”

  1. امروزه با انتخاب نژاد مناسب ، تأمین تغذیه کافی و بر قراری شرایط محیطی مناسب ، به افزایش تولید این محصول مبادرت می کنند.
    یکی از ترفند های افزایش تخم مرغ ، طولانی کردن ساعات روز با استفاده از نور مصنوعی است ، بدین معنی که در روزهای پاییز و زمستان که طول روز کوتاه تر است ، راندمان تخم گذاری به شدت کاهش می یابد و لذا محیط مرغداری ها را به کمک نورهای مصنوعی به روشنایی روز تبدیل می کنند و طول روز را تا ۱۷ ساعت افزایش می دهند و بدین ترتیب یک از غرایز مرغ به خدمت تولید در می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب فرهنگی خطه زیبای آبکنار

error: Content is protected !!