اهمیت تبلیغات

آن روستا زاده دانا می خواست اهمیت تبلیغات را گوشزد کند ، همیشه موضوع تفاوت تخم مرغ و تخم اردک را مثال می زد و می گفت با اینکه تخم اردک هم درشت تر است و هم خاصیت بیشتری دارد ولی به هیچ وجه به اندازه تخم مرغ مشتری پسند نیست و بازار خوبی ندارد.

Chicken

ایشان در توضیح این تفاوت می گفتند :

–  مرغ پس از هر بار تخم گذاشتن شروع می کند به داد و فریاد ، تمام عالم و آدم را با خبر می کند که امروز هم یک تخم ۵۰ گرمی گذاشته ، مرغ های آبکنار می گویند کد کد کداز……. و مرغ های فارسی زبان قد قد قدا سر می دهند .

نباید فکر کرد که مرغ ها بدون منظور تبلیغاتی چنین کاری را انجام می دهند ، چرا که اگر علت آن را فقط یک عمل غریزی فرض کنیم ، باید پس از تخم گذاری در لانه خود باقی می ماندند و می سوختند و می ساختند و یا با شدیدترین فریادها ، درد زایمان را منعکس می کردند ، یا حداقل سر و صدا را از داخل لانه شروع می کردند و بقیه را در خارج از لانه ادامه می دادند.

در حالی که پس از تخم گذاری  از بستر برخاسته و خود را مرتب و آراسته می کنند و ازلانه خارج می شوند و به محض خروج از اطاق زایمان ، شروع می کنند به داد و هوار ، و زمین و آسمان را به هم می دوزند به نحوی که آرام و قرار را از تمام موجودات اطراف ، حتی خروس ها می گیرند و خروس ها نیز حیرت خود را با گردن بر افراشته و صدای اوهو هو…….. اوهو هو…………..نشان می دهند، یعنی این چه کاریه؟ چرا آبرو ریزی می کنید؟

–  در عوض اردک بیچاره که همیشه تخم های ۹۵ گرمی عرضه می کند و چون این کار را بی سر و صدا و با وقار هرچه تمام تر انجام می دهد ، نظر کسی را به خود جلب نمی کند.

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook

یک دیدگاه در “اهمیت تبلیغات”

  1. امروزه با انتخاب نژاد مناسب ، تأمین تغذیه کافی و بر قراری شرایط محیطی مناسب ، به افزایش تولید این محصول مبادرت می کنند.
    یکی از ترفند های افزایش تخم مرغ ، طولانی کردن ساعات روز با استفاده از نور مصنوعی است ، بدین معنی که در روزهای پاییز و زمستان که طول روز کوتاه تر است ، راندمان تخم گذاری به شدت کاهش می یابد و لذا محیط مرغداری ها را به کمک نورهای مصنوعی به روشنایی روز تبدیل می کنند و طول روز را تا ۱۷ ساعت افزایش می دهند و بدین ترتیب یک از غرایز مرغ به خدمت تولید در می آید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب فرهنگی خطه زیبای آبکنار

error: Content is protected !!