پیام کاربران

67 دیدگاه در “پیام کاربران”

 1. آقای طاهری سلام یه خورده توی لیست جدیدترین نظرات رانگاه کن کسی غیرازمن نظرنمی ده چرا.یعنی من عجولم یانه وراجم یانه ازدیگرا ن سلب نظرکرده ام؟…؟…؟…؟…؟…؟…؟…؟؟؟؟؟؟

  1. آقای سیاوش سلام،
   به هیچ وجه اینگونه فکر نکنید، از اینکه وقت صرف می کنید و مطالب ارزنده ارسال می کنید از شما سپاسگزاریم،
   تک تک واژه ها و اصطلاحاتی را که ارسال کرده اید با جان و دل ثبت خواهم کرد و اطمینان دارم هم ولایتی های ما نیز لذت می برند و کاربران زیادی آن ها را دنبال می کنند.
   ما با این الفاظ زندگی کرده ایم و بزرگ شده ایم

 2. سلام جناب طاهری
  میخواستم بگم قدیمیها وقتی میخواستند همدیگررابااحترام صداکنند ،بالقبهای خوب صدامیکردند.چندتایی درذهنم هست که میخواهم بنویسم ازدوستان بازدید کننده تقاضای کمک دارم که هرچه یادشان هست اضافه کنند.۱-مشدی برار۲-مشتی عمو۳-مشتی خاخور۴-کبلا برار ۵-کبلاخاخور ۶-ابرار۷-ارباب ۸-مشتی ابرار۹-آجان ۱۰-پلی آجان۱۱-پلی آقا ۱۲-شاباجی ۱۳-آقازن ۱۴-مشتوابرارزن ۱۵خانخواه زن ۱۶-ارباب زن ۱۷-دده ۱۸پلی دده ۱۹-آق بابا ۲۰-پلی عموجان .وافعا خداوند همه آنهارا بیامرزد .برکت زمین بودند باآن همه دین وایمانشان آنهمه ادب واحترام ازکه آموخته بودند خدارحمتشان کند.اگرمشکلی نیست این واژه هارا جداگانه دریک گوشه جاسازی کنید بایک اسم زیبا تاهمه بازدید کنند ویادبزرگترهاشان بیفتند وفاتحه ای براشان بفرستند وکلمات دیگر نیز اضافه کنند

  1. آقای سیاوش عزیز سلام،
   اتفاقا” یکی از کار بران پیشنهاد داده بودند صفحه ای برای اسامی زیبای آبکناری باز کنیم، به نظرم ابتکار شما و آن کاربر محترم را می توان در یک صفحه تحت عنوان “اسامی و القاب زیبای آبکناری” گنجاند. نظر شما چیست؟

 3. سلام من عذرمیخواهم بدلیل اینکه آقاپسر من یعنی کوچک شما ای پی سیستم رادستکاری میکند ومن درجریان نبودم .امروزدیدم ساعت سیستم چهارساعت فرق میکنه به پسرم که گفتم، گفت شما کاری نداشته باش ساعت ماباکشورهای دیگه محاسبه میشه تازه فهمیدم ما بزرگترها (خودم)چقدرازاطلاعات روزعقب هستیم.من شرمنده

 4. سلام جناب آقای طاهری
  اینروزا سرم شلوغ شده وقت سرخاراندن ندارم شب عیدو خریدهای شهرداری ومراجعات مردمی وماموریتهای تاساعت ۸شب کلافه ام کرده اگرکمتربه سایت سرکشی میکنم باید ببخشید.هرچند ازدست من راحتی.

  1. آقا سیاوش سلام مجدد،
   باور بفرمایید وضعیت من بدتر از شماست ، هر روز تا قزوین رانندگی می کنم و بر می گردم و وقتی می رسم تقریبا” مرده متحرکم، البته سرزدن به همه سایت ها کار هر روز من است ، استفاده از امکانات موبایل خودم را تازگی ها یاد گرفته ام و سایت ها را با موبایل هم پیگیری می کنم ، اول سایت آبکناری و سپس به تناوب باشگاه اتحاد ، سرباز وطن ، توانا بود هر که دانا بود ، خانه پدری ، کرکان و یکی دو تای دیگر.
   در سایت آبکنار ما که انجام وظیفه می کنیم و منتظر دیدار همه عزیزان هستیم، دلمان به همین دوستانی که پیدا کرده ایم خوش است.
   شاد باشید

  1. نادر جان سلام،
   یک هفته برنامه آموزشی فشرده در کارخانه ما در قزوین داریم ، احتمالا” می خواهند ما معنی ” ز گهواره تا گور دانش بجوی” را بهتر درک کنیم

 5. با سلام
  اتفاقا” ما هم بعد از دوسال دوندگی تونستیم مجوز تاسیس صندوق قرض الحسنه امداد اما را از مراجع ذیربط بگیریم و الان دو هفته است که دوره آموزش مدیران شعب و کاربران را برگزار میکنیم.
  به هرحال برای همه خدمتگزارن به وطن آرزوی توفیق و بهروزی دارم.پایدار باشید.

  1. خانم غضنفری عزیز سلام،
   ممنون از پیام تبریک شما ، این روز ها پیام های محبت آمیز زیادی رد و بدل می شود ، اما این یکی چیز دیگری است و دوست دارم با مختصر تغییر ، آن را تقدیم کنم به شما و همه دوستان عزیز و تازه یافته خودم:
   پروردگارا در سال ۹۲ به خواب دوستانم ، آرامش / به بیداریشان، آسایش / به زندگیشان، عافیت / به عشقشان، ثبات / به مهرشان، وفا / به عمرشان، عزت / به رزقشان، برکت / و به وجودشان، صحت عطا بفرما « سال نو بر همه شما مبارک »

 6. سلام و با احترام به جناب طاهری آبکناری عزیز
  سال نو مبارک
  از مدتها پیش از دوستان تعریف سایت شما را داشتم و اکنون خوشحالم که ارتباطم با سایت پر محتوا و خواندنی شما فراهم شده . خوشحالم که همدلی نوشته هایتان موج میزند و مشوق آبکناریهای جوان است.
  عکسها , روایتها, داستانها و مطالب در خور توجه این سایت که علی رغم طرز تفکر متفاوت به یک سو درحرکت است و هدف مشخصی را دنبال میکند : ” آبکنار ” و این قابل تحسین است .
  همواره در شناساندن فرهنگ ناب آبکناری و زدودن ناخالصی ها فرهنگی این خطه موفق و سلامت باشید.
  با تشکر ویژه , اینکه به کوتام سر زدید.
  مانا باشید.

  1. آقای لوری آبکنار عزیز سلام،
   ممنونم از پیام محبت آمیزتان ، شرمنده ام که نتوانسته ام سایت کاملی ارائه کنم ، ولی آنچه که ارائه شده با عشق و علاقه بوده است و اگر حمایت و دلگرمی دوستان نبود ، حتی این حداقل هم ممکن نمی شد.
   زمستان را سپری می کنیم به امید بهار و بهار را پشت سر می گذاریم به عشق گرمای تابستان ، پس از راه اندازی سایت های متنوع و گرویدن هم ولایتی های عزیز ما به آنها ، امید داریم که خود آستین بالا بزنند و در پر بار تر کردن مطالب سهیم باشند ، چرا که رسیدن به نقطه قابل قبول با تلاش یک نفر یا جمع کوچک ، احتیاج به زندگی نوح دارد.
   از زمانی که با “کوتام” آشنا شدم ، حتی قبل از تولد “آبکنار ما” ، هر چند با چراغ خاموش ولی با اشتیاق فراوان به دیدارش می رفتم و اینک توأم با احساس وظیفه همان کار را انجام می دهم ، وبلاگی که مظهر “کم گوی ، گزیده گوی” است.
   اگر ابراز نظری از حقیر نمی بینید ، به دلیل ضعف مزمن من در امور شعر و ادبیات است و از بزرگواری یاد گرفته ام که تمجید مستمع کم اطلاعی از استاد سخنور ، اهانتی است نا آگاهانه به استاد ، ولی بعنوان یک شخص عامی از خواندن اشعار تمام شاعران لذت می برم.
   محض اطلاع شما ، من و آقای صادق لوری آبکنار همکلاس بودیم و شرمسارم که از موقعیت ایشان بی خبرم.
   شاد باشید

 7. با سلام مجدد و ویژه به شما جناب طاهری عزیز
  اخلاص شما دوست داشتنی ست شما را از دبستان و دبیرستان خیام آبکنار میشناسم و هم آنچه در این خصوص بیاد داشتم در وب شما و در مقالات و موضع گیریهای شما میبینم که می دیدم و خوشحالم.
  اکثر مواقع نظرات و بعضا ” بحثهای هر چند حاشیه ای را از وبلاگ دوستان آبکناری میخوانم . تقاضای من این است که توصیه بفرمایید, دوستان به نقد سالم روی بیاورند واز متهم کردن همدیگر پرهیز نمایند .
  نقد سالم اسباب تعالی و تصحیح اندیشه ها است نه شخصیت ها , و البته در نقد اندیشه ها شخصیتها هم میتواند فرم بگیرد , این را واگذاریم به نگارنده ای که مورد نقد قرار گرفته است. در پیرامون نقد است که افکار رشد پیدا میکند , تصحیح و نا خالصیها زدوده میشود . در نقد سالم نقد کننده فقط و فقط به نوشته و اندیشه ای که در آن نهفته است کار دارد , بدون غرور و بی ادعا و انتظار، بدون استفاده از اتهام و کاربری از واژه هایی که نباید! و نقد شونده هم متین و صابر است و بدون غرض و بی ادعا و بغض جواب میدهد و یا میپذیرد و از اذعان پذیرفتن ابایی ندارد. و یا منصفانه نظر میدهد و یا اصلا سکوت میکند. لازم نیست که حتما نقد شونده پاسخ دهد ( در بسیاری از موارد)
  لطفا توصیه بفرمایید که بیاییم بجای تعارف و تمجید مطلق و یا نفی مطلق و یا پاسخ دادن بدون پشتوانه علمی و یا ادبی ، ضمن احترام به نگارنده با نقد سالم گامی محکم در پیشبرد ادبیات ، فرهنگ ، رفاقت ناب همراه با مهربانی برداریم و نسبت به همدیگر بی توجه نباشیم ، اندیشه مان را ارتقاء دهیم .
  دوست داشتن هنر است و دوستان هنرمندند ، همه هنرمند خوبی باشیم.

  سلامت باشید و ماندنی.
  کوتام

  1. آقای لوری عزیز سلام،
   از محبت های شما ممنونم ، همه باید سعی کنیم توصیه های مفید شما را مد نظر داشته باشیم ، آرزو دارم روزی روزنامه ها بنویسند “آبکنار بعنوان روستای نمونه در دوستی و تفاهم انتخاب شد”
   از شما به یادگار خواهیم داشت :
   دوست داشتن هنر است و دوستان هنرمندند ، همه هنرمند خوبی باشیم.

 8. ضمنا آقای طاهری عزیز , صادق , تهران و در صادقیه سکونت دارد دارای ۳ فرزند پسر که دو نفرشان متاهل هستند , باز نشسته تامین اجتماعی است .در اعیاد و روزهای خاص به ابکنار سفر میکند.
  باتشکر فراوان
  کوتام

  1. آقای لوری عزیز سلام،
   تشکر می کنم که از آقا صادق خبر دادید ، لطفا” سلام مرا به ایشان برسانید و عکس زیر را تقدیم می کنم به دوست و همکلاسی خوبم آقای صادق لوری آبکنار و همه دوستانی که در عکس حضور دارند.
   null
   در عکس فوق آقایانی که می توانم اسامی آنها را یاد بیاورم ، عبارتند از:
   آقایان صادق لوری ، فاضل پور نصیر ، رحیم رمضانی ، بهروز هدهدی ، داریوش محمودی ، خسرو فلاحتکار ، کیومرث هادی پور ، فریدون تشکری ، محمد علی ظریف ، رحمت محمد پور و مرحوم نصیر نعمت بخش.
   بقیه را دوستان یاد آوری کنند.
   معلم محترم آقای کتابی اهل کرمانشاه ، امیدوارم هر کجا هستند به سلامت باشند.
   یک روز ایشان سرکلاس با شوق فراوان اعلام کردند که یک لغت آبکناری یاد گرفته اند، ما دانش آموزان با اشتیاق منتظر بودیم که بشنویم آقای کتابی چه واژه ای را فرا گرفته اند، پس از لحظه ای فکر کردن ، با خوشحالی اعلام کردند:
   تندالت ، منظور ایشان گرمالت بود
   شاد باشید

  1. نادر جان سلام،
   اولش موضوع را نگرفتم، بعد متوجه شدم کاربران محترم دعوت شده اند به مطالعه یادداشتی با عنوان “سیاهی لشکر” در وبلاگ سرباز وطن .
   مه چومانه سر.
   اگر گفته می شود شمالی ها با مصرف ماهی سفید ، خیلی زود مطلب را می گیرند ، در مورد امثال من نیست که ایشکال و سوبوجغه هم نصیبشان نمی شد، لذا برای ما باید بیشتر توصیح بدهید.
   خدا نگهدار

 9. سلام
  جناب آقای طاهری چنانچه امکان داشته باشد .ترتیبی اتخاذ نمایید که ما هم درارتباط با انتخابات وکاندیدهای شورای آبکناربتوانیم بحث وتبادل نظرداشته باشیم. البته مواردی مثل ۱-اسامی نفرات کاندید ۲-سابقه کار۳-اندازه تحصیلات۴-سن وسال وتجربه کاری و…لازمه کاراست .اگرامکان دارد یک صفحه درمورداین مهم بازنماییدمثل همیشه زحمت برای شما درست کردم !باتشکر

  1. آقا محمود سلام،
   مه چومانه سر،
   تنها شخصی را که در فضای مجازی دیدم در اینگونه موارد علاقه مندی و دقت خوبی دارند ، آقای مجتبی ماهیگیر هستند و بدینوسیله از ایشان درخواست می کنم در صورت امکان هم ولایتی های خود را مطلع نمایند.
   موفق باشید

 10. باسلام
  آقارضا ازاین سایت بکاب میگیرید یانه؟ مشکلی خدای ناکرده پیش نیاید.این روزا هکرهای الکی زیادشده اند.بدون آنکه بدانندچه میکنند ویابه کجاضربه میزنند عمل میکنند.مواظب باشید.حیفه که خدای ناکرده این سایت تخریب شود.وظیفه بودیادآوری نمایم

 11. آقارضا
  سلام علیکم .میدانی که سلام گرگ بیطمع نیست. میخواستم زحمتی برای شما درست نمایم ،یکصفه برای اینکه هر چند وقت بتوانیم یک حدیث سازنده(خودسازی)ازامامان بزگوارمان درآن بنویسیم تا یه خورده به خودم فکر کنم اگرنام صفحه (خودسازی) و یاهر نام شایسته ای که شماانتخاب نمایید باشد

  1. آقا محمود سلام،
   ایجاد صفحه آسان ترین کاری است که می توان انجام داد، صفحه مورد نظر را فعلا” با همان اسمی که پیشنهاد داده اید، ایجاد می کنم و تا زمانی که پیشنهاد بهتری دریافت کنیم ، آنرا حفظ خواهیم کرد.
   خوب است یک متن و یک تصویر مناسب در ابتدای صفحه قرار دهیم ، آیا کسی از کاربران داوطلب می شود؟
   موفق باشید.

 12. آقارضا سلام
  اتفاقا پیام راکه نوشتم یک تصویرطلوع خورشید که یک جوان هم درحال فکرکردن زیردرختی نشسته بود را کپی کردم .ولی فرستادنش میسر نشد نظرم این است که طلوع خورشید برای شروع خودسازی همخوانی دارد واثرگذاراست .تصمیم واختیارباشما

 13. با سلام جناب آقای آبکناری
  میخواستم به اطلاع برسونم که آقای بهنام هدهدی کاندید شورای شهر بندر انزلی شده اند و نیاز به حمایت همه جانبه همه آبکناری های عزیز دارند در ضمن ایشان ۷الی۱۴ خرداد در مسابقات قهرمانی آسیا کشتی سامبو در کره جنوبی شرکت دارند به امید موفقیت ایشان و افتخاری دیگر برای آبکنار با دعای خیر همه آبکناری های شریف… لطفا هر طور صلاح میدانید اطلاع رسانی کنید./ با آرزوی موفقیت برای شما وهمه آبکناری های عزیز
  ««« توضیح اینکه این خبر را آقای بلوری از طریق ایمیل ارسال کرده اند»»»
  به امید موفقیت آقای بهنام هدهدی در همه عرصه های زندگی -طاهری

 14. آقا رضای گل(منظورم رضا بلوریه)سلام
  عزیزجان برای حمایت از آقا بهنام چیکار میتونیم بکنیم؟ شما امر بفرمایید ما هم اطاعت میکنیم. هرچی باشه شما و آقا بهنام غیر از همشهری بودن حق فامیلی گردن ما دارید!!

 15. سلام
  چطور شد برگشتید به دو سه ماه قبل؟؟!
  تاریخ آخرین نظرات کاربران را در صفحه اصلی ملاحظه کنید. امروز۱۰/۳/۹۲است نه۱۳/۱۱/۹۱

 16. سلام
  آقارضا میدانم وقت سرخاراندن رانداری ولی خواهشم یادتان نرود.قراربودیک صفحه برای کسوتها وشغلهای قدیمی درآبکنار بازنمایید.البته عجله ننمایید موفق باشید

 17. سلام
  جناب آقای طاهری
  لطف نمایید راهنماییم نمایید که به کجا پیشنهادی کتبی مبنی بر اینکه لندرفیلدهایی (چاله زباله) به ابعاد ۲ × ۱۰ × ۵۰ متر برای دفن زباله های آبکنار تهیه شود تاآلودگی در آبکنار بیشتر از این نشود ، چون تنها راه مقابله با معدوم نمودن زباله فعلا همین راه است.متشکر
  البته میدانم که باید دهیاری اقدام نماید ولی تاکنون که فقط شعار بوده است و حرف ، پیشنهادم این است که با یک نامه استارت زده بشود تا انشاالله احدی را مامور این مهم قرار بدهیم.

 18. سلام جناب آقای طاهری آبکناری عزیز
  با تسلیت مجدد در رابطه با سفر کرده ی عزیزمان “مهدی فردی آبکناری”
  عزیزی که چون باران متین و وجودش ثروت بود
  رفتنش یک حسرت.
  مهدی انسانی آرام و دوست داشتنی و مردم دوست و عاشق خانواده و طبیعت بود . روز ها را با خواندن روزنامه اطلاعات
  شروع میکرد , خوب گوش میکرد و کم میگفت ولی گزیده گو بود, دوست داشتن را دوست میداشت.
  یادش گرامی
  طاهری عزیز , خوشحال شدم که پس از سالها با شما رودر رو و گپی هم زیر باران با هم داشتیم .
  امید دارم که فرصتی دیگر گفتگوی مفصلی داشته باشیم.
  سلامت باشید.
  کوتام

  1. سلام و عرض ادب جناب آقای لوری آبکنار،
   آقا مهدی فردی ضمن داشتن تمام خصائل انسانی ، شخصیتی خود ساخته بود که از ابتدای زندگی با رنج و سختی توانست خود را سرپا نگهدارد ، تشکیل خانواده دهد و فرزندان شایسته ای تحویل جامعه نماید ، بابک فردی آبکنار جوانی دوست داشتنی است که با فداکاری تا لحظۀ مرگ در کنار پدر بود.
   با همۀ غم سنگینی که بر دلها حاکم بود ، دیدار دوستان و آشنایان در محوطه مسجد آبکنار غنیمتی بود که پس از سال ها نصیب من شد ، افتخار آشنایی با جنابعالی و آقای مهندس حمید یوسفی از جمله اتفاقات شیرین آن روز بود ، شعر خوانی و خاطره گویی استاد شکوری و نوحه سرایی استاد قوامی از صحنه های بیاد ماندی مجلس ترحیم بود.
   دیدار با معلم علم و اخلاق ، آقای مسعود نظری عزیز از دیگر لحظات شیرین آن روز بود ، همچنین دیدار با آقای بهمن شکوفه ، آقای براری مرتضایی ، آقای فیروز شفیع زاده ، آقای غلام مهدیی ، آقای فرهاد بنی یعقوب ، آقای خسرو فلاحتکار ، آقای محمد علی صفری ، آقای محمد علی ظریف ، آقای مسعود بلوکی و همسر مهربانش ، آقای رحیم رمضانی ، آقای مختار مختاری ، آقای حاج بابا صابر ، آقای محسن روستا ، آقای مجتبی روستا برای من لحظات رؤیایی را ایجاد کرد.

   در مجموع بخشی از سرمایه های انسانی آبکنار در روز مجلس ترحیم حضور داشتند و البته جای بسیاری نیز خالی بود ، هر چند بر حسرت ما می افزود که نتوانسته ایم تا کنون از وجود آن بزرگواران بهره ببریم.
   انشاءالله شما و دوستانی را که اسم بردم و آنهایی که غایب بودند را در روزهای جشن و شادی ملاقات کنیم.
   ارادتمند شما – طاهری

 19. سلام اقای طاهری عزیز .دعوتید به خوانش و نقد.
  سلامت باشید.
  ازشما بخاطر زحمات شما جهت اطلاع رسانی در حصر آبکنار بسیار متشکرم و همچنین همه وبلاک نویسان خوب آبکناری.
  ممنونم
  کوتام

  1. درود و عرض ادب بر آقای لوری عزیز،
   از دعوت شما تشکر می کنم هر چند بدون دعوت هم تورق مداوم صفحات دوستان بویژه “کوتام” را وظیفه خود می دانم و از آن لذت می برم.
   …………
   عاشقان
   حصار را میشکنند
   چونانکه شکستند.

   زحمات اطلاع رسانی در مورد آبکنار که در محاصرۀ آن سپید موی بی رحم بود ، تماما” توسط جوانان آبکناری در یکی از شبکه های اجتماعی صورت می گرفت و سایت آبکنار ما همان اخبار و حتی استمداد خواهی را صرفا” برای اطلاع آندسته از عزیزان و مسئولین محترمی که برای عضویت در آن شبکه ها معذوریت دارند، باز نشر می داد.
   جوانان پاکدل و پاکنهاد ما کاری کردند کارستان و از روزی که عاشقانه حصار را شکستند ، من و ما با افتخار در کوششیم که انتساب خود را به آن دیار نمایان تر کنیم ، این روزها در هر محفلی در خارج و داخل که از شدت بارش برف و بحران اخیر سخنی به میان آید اسم آبکنار با احترام برده می شود.

 20. سلام
  آقای طاهری عزیز
  ما هیچکدام حواسمان به آقای هخامنشی عزیز و فرهیخته نیست. ایشان در هیچکدام از سایتها که نظر نداده هیچ وبلاگش نیز خالی بوده و هیچگونه مطلبی ندارد و در آرشیوش نیز خبری نیست.یعنی کجاست اگر کسی خبری از ایشان دارد سلامتیشان رااعلام نماید که شدیدا نگرانش هستم .باتشکر

  1. آقا محمود سلام،
   امیدوارم آقای هخامنشی پیام شما را ببینند و پاسخ دهند.
   با شما موافقم، جای ایشان خالی است.
   ضمنا” آقا نادر هم ستارۀ سهیل شده اند ، مردم مهمان دوست ما می گویند:
   “هزار نفر بیایند ولی یک نفر نرود”

 21. بله اتفاقا خیلی جایشان خالیست .انشاالله هر دو نفرشان و همه عزیزان با معرفت گیلک هر جا که هستند همیشه در پناه حضرت حق سلامت باشند و موفق

 22. سلام
  ما آبکناری ها همدیگر را نمی خواهیم .یکماه و نیم است که از آقای هخامنشی خبری نیست (با توجه به محتویات وبلاگش)وهیچکس حاضر نیست خبری از ایشان بنویسد.در باره مرداب و همه مسائل و مشکلات می نویسیم ولی حاضر نیستیم از یک انسان فرهیخته با سواد بدرد بخور…. بابا زنده ها را دریابید .آقای طاهری ببخشید

 23. آقا رضا عزیز سلام
  هر جا هستم کوچک شما و همه هم ولایتی های عزیز هستم. درگیر مسائل مربوط به عروسی فرزندم هستم. برای شما و دیگر دوستان کارت عروسی را ایمیل کردم. اگر منت بگذارید سرافرازم خواهید کرد.
  ضمنا” برای آقای سیاوش و دیگر دوستان هم عرض ادب و ارادت دارم.
  پاینده باشید.

  1. آقا نادر سلام،
   ضمن عرض تبریکات صمیمانه ، از خداوند بزرگ برای عروس و داماد آرزوی خوشبختی و بر پایی یک زندگی شاد می کنیم.
   از دعوت شما سپاسگزارم.

 24. سلام
  آقا رضا چه روزگاری شده این بچه ها امشب لانتی کولا به خورد من داده اند. تا حالا لانتی کولا خوردید؟.میگویند که مفیداست، حرف من اینه که اگه مفیده پس ما خیلی فایده برده ایم .چون آن زمان که گاچه های له سر را خراب میکردیم آنقدر بوی لانتی کولا به حلق ما میرفت که نگو و نپرس.این قارچ شون مزه همان کپکهای گاچه های کهنه را میده چه جوری کشفش کرده اند؟ که بخورند. کی اولین بارامتحان کرده؟ .بعدا کی به اون نفر اولی اطمینان کرده که لب به لانتی کولا بزنه؟ اول خنده هات راانجام بده بعدا جواب بده

  1. آقا محمود سلام،
   موضوع جالبی را برای طنز انتخاب کرده اید ، اتفاقا” نکتۀ مورد اشارۀ شما کاملا” درست است ، قارچ های خوراکی و کپک های گاچه در نهایت از یک خانواده اند.
   در ارتیاط با مفید بودن قارچ باید عرض کنم ، هر چیز که می تواند جنبۀ اقتصادی داشته باشد به سرعت گسترش پیدا می کند و دست اندر کاران با تبلیغ و گاهی اغراق کالای مورد نظر را معرفی می کنند.
   اگر یادتان باشد همین چند سال پیش میوۀ کیوی را چنان معرفی می کردند که انسان با شنیدن آن ها تصور می کرد با خوردن یک عدد کیوی ، سلامتی کامل خواهد داشت و همۀ ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن تأمین خواهد شد.
   برای کسب اطلاع از تاریخچۀ قارچ خوراکی مطالب خوبی در اینجا یافت می شود.

 25. سلام
  دست شما درد نکند که زحمت کشیدید و تحقیق نمودید و در اختیار عموم قرار داده اید.
  موضوع اصلی که فکر مرا همیشه به خودش مشغول میکند اینه که،هر چیزی از خوراکیها گرفته تااخلاق و یا صنعت و حرفه و یکتا پرستی .همه و همه ….یعنی درکل هر چیزی که انسان بعد از خلقت باید میآموخت تا موجب رشد او باشد در جهت انسانیت و معنویت .در سرزمین ایران انجام گرفته .مثال:جناب مولوی سفارش نموده مثل اردک موقع خوردن چشمتان را نبندید و حلال و حرام را تشخیص دهید و مثل خروس در شهوت رانی نباشید و یا مثل خوک بی غیرت و یا…..امثال مولوی زیادند که سفارش به خوبیها نموده اند حتی در بازیهای اصیل ایرانی نشانی از انسانیت و رشد و تعالی دیده میشود.ولی دراروپا و یا خاور دور و قاره های دیگر نه تنها غذا خوردنشان بلکه در بازیهایشان هم نشان از شرارت و حرامکاری و بیهودگی دارند.و حتی اگر خوب نگاه کنیم بعضی از صنایع شان نیز از سودجویی و شیطنت بازی آنهاست.خلاصه کنم از هر مسئله ای میخواهند راهی پیدا کنند بسوی برده داری و نژاد پرستی و تک بعدی بودن برای خودشان .این قارچ خوری .پیتزا و یا غذاهای بی ارزش دیگر که لیستش خودش یک کتاب عریض و طویل میشود همه اش کلک پول درآوری انهاست .خوش باشید

 26. سلام و عرض ادب به آقای طاهری و کاربران سایت وزین آبکنار ما،
  اگر نقشه ای از آبکنار که راهها، محله ها و اماکن عمومی و معروف در آبکنار را نشان دهد وجود دارد، لطفا در سایت قرار دهید. بسیار مشتاقم به دیدن مسیرها و شمای کلی آبکنار.
  در صورتیکه چنین نقشه ای وجود ندارد آیا امکان تهیه آن به کمک افراد مطلع امکانپذیر است؟
  سرافراز باشید

  1. سرکار خانم فاطمه.ر.آبکنار سلام،
   سپاسگزارم از پیشنهاد بسیار جالب شما.
   در مورد وجود چنین نقشه ای بی اطلاع هستم و امیدوارم از همین طریق کسب اطلاع نماییم ، در هر صورت ضرورت تهیۀ نقشۀ جغرافیایی برای آبکنار با جزئیات بیشتر کاملا” احساس می شود.
   بزودی این نیاز را بشکل گسترده با دوستان خود درمیان خواهیم گذاشت.
   موفق و سربلند باشید

 27. سلام
  خسته نباشید وبلاگ جالبی طراحی کردید تصادفاً به این وبلاگ برخوردم حال و هوای خاصی داشت ممنونم . حسابی یاد آبکنار افتادم بچه که بودم چند بار اومدم خوش گذشته بود بهم. به مادرم تلفنی در مورد این وبلاگ خبر دادم خیلی تحت تاثیر قرار گرفت. راستی در مورد شیرینی‌های خوشمزه آبکنار هم بنویسید پارسال اومدم حلوا آبکناری ( با آرد برنج درست میشه لوزی شکله یه نوع دیگه هم داره که توش انواع مغزها وجود داره) بخرم گفت مخصوص عیده و بطور خانگی تهیه میشه و تو قنادی نداشت. حیف!!!!
  به هر حال از سایت خوب و جالبتون ممنون.

 28. آقارضا سلام
  راستی اولین بستنی ساز آبکناری رامیشناسید؟ درمیرمحله یکنفربوده که خدایش بیامرزد.فکرکنم پدربزرگ اقایان یاری باشد،امادقیق نمیدانم

 29. سلام
  آقای طاهری خسته کننده است اینکه هر روز حرفهای تکراری بزنیم و هیچ حرکتی برای آبادانی زادگاهمان نکنیم
  چون کاری از دست ما بر نمی آید، قدرت اقتصادی اولین حرف را برای آبادانی دارد که متاسفانه موجود نیست یعنی :
  کرم داران عالم را درم نیست
  درم داران عالم راکرم نیست
  ولی آخرین پیشنهادم را میگویم شاید یک نفر به پا خیزد و اجرا نماید.
  یکی از چیزهایی که یک شهر و یا روستا را از بقیه جاها زیباتر جلوه میدهد کوچه ها و خیابانهای پهن و استاندارد است . که متاسفانه آبکنار یکی دارد آنهم کوتاه پس راه چاره دراین است که:
  احدی داوطلب شود و گوشه ملکش را که درطرح هادی افتاده ببخشد و راه را باز نماید
  و عوض نخواهد. این اولین قدم میتواند باشد که اعضای شورای محترم خوشحال شوند و قدم در سایت وزین بگذارند و دیگر راه های قانونی را اعلام نمایند.
  با تشکر

  1. جناب سیاوش عزیز ، سلام
   کی خسته است؟ دشمن !
   امیدوارم این پیگیری ها مثمر ثمر شود و دوست داران واقعی آبکنار با انگیزه وارد میدان شوند.
   خدمت شما عرض شود که کمک های آبکناری ها نسبت به زادگاه خود یا همفکری های تئوری است یا اقدامات عملی و در هر دو صورت وجود شورا الزامی است زیرا هیچ بحثی بدون حضور شورا کامل نیست و هر اقدام عملی بدون مشارکت شورا ممکن است به موازی کاری و دوباره کاری و حتی اشتباه منجر شود.
   بنابراین اگر شورا نتواند از این همه عشق و علاقه ، علم و تجربه بهره برداری کند و یا نتواند زمینۀ های لازم برای داوطلبان کمک به عمران و توسعه را فراهم کند ، در واقع سرمایه های بی پایان انسانی را بایکوت کرده است.
   فقط کافی است دوستان شورایی ما ارتباط با مردم و نخبگان آبکناری را گسترش دهند ، آنگاه پی خواهند برد که چه ثروت عظیم انسانی پشتوانۀ روستای ماست و آن ها خود اولین کسانی هستند که از این تعامل سود خواهند برد.
   گواهی می دهم که هر یک از ما می توانیم یک مشاور بی هزینه در اختیار شورا باشیم مشروط بر آنکه از لاک سکوت خارج شوند.
   مأموریت کسانی که با اعضای شورا تماس دارند این است که آن ها را دعوت به هم اندیشی کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب فرهنگی خطه زیبای آبکنار

error: Content is protected !!