سیاست حمایتی برای شهرهای کوچک

یک بار دیگر محروم شدن از سیاست های حمایتی دولت صرفا” به دلیل روستا ماندن آبکنار، آشکار شد.
در خبر ها از قول معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور آمده است:
با توجه به مصوبات مجلس شورای اسلامی، سیاست این وزارتخانه در حمایت از شهرهای کوچک و متوسط در سال ۹۴(خواهد بود) و پس از آن نیز ادامه می یابد.Bulldozer[1]

برای مطالعۀ اصل خبر اینجا کلیک کنید
ایشان هدف از این سیاست را “ در چارچوب کنترل جابجایی های گسترده جمعیت از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ و کاستن از پدیده حاشیه نشینی ” بیان کردند. 
آقای هوشنگ خندان دل پس از تشریح وضعیت موجود شهرهای کوچک ، می افزاید:
با توجه به این مسائل، شرایطی را به صورت فوریتی در نظر گرفتیم که به شهرداری های شهرهای کوچک رسیدگی کنیم. 
ارزش این جملۀ را آبکناری ها بیشتر از دیگران درک می کنند وقتی که آقای خندان دل می گویند:
در مقطع کنونی، تعدادی از ماشین آلات مورد نیاز این شهرها آماده توزیع است و تا آخر سال نیازمندی های ماشین آلات شهرهای کوچک را تامین خواهیم کرد. 
یادمان نرفته که در برف پارسال ، اهالی محاصره شده در برف برای رساندن بیماران خود به مراکز درمانی ، چشم انتظار گشایش جاده ها و معابر بودند ، دریغ از یک لودر و ماشین برف روب ، و در آن سوی جاده های مسدود شده ، جوانان آبکناری بی تاب یاری رساندن به سالخوردگان روستا ، برای اختصاص حتی یک بولدوزر به آبکنار ، ساعت ها دست به دامن فرماندار انزلی بودند.

نظر به اینکه مسئولیت آقای هوشنگ خندان دل هم در حوزۀ شهری و هم روستاهاست ، اتخاذ سیاست های حمایتی در زمینه های مذکور فقط برای “شهر” ها ، بدین معنی است که آبکنار بعنوان یک روستا باید همچنان زیر چتر بندر انزلی در انتظار کمک های قطره چکانی بماند.  

2 دیدگاه در “سیاست حمایتی برای شهرهای کوچک”

 1. با سلام
  آقای طاهری ،متشکرم از زحمات حضرتعالی که در این محله تاریک، تقریبا خالی از سکنه، و قلبهای فاصله، و سرد و کوچ کرده ،جرقه ای هرچند کوچک در این هوای زمستانی دیار ما از جانب شما امید را……
  جناب طاهری، من از قول خودم و از طرف خودم حرف میزنم،از زمانیکه یادم هست،تقلا و سختی برای پدر و مادران بوده و هست ،هیچکس هیچکس و هیچکس به اندازه سوزن به فکر ما آبکناری نبوده و نیست،برای مردم کار کردن جیگر میخواد که من ندیدم،زحمت کار کشاورزی، سیل محصولات خشکسالی، حتی دریغ از داشتن آب آشامیدن سالم،کمبود آب در تابستان،زمستان دنبال دو قطره نفت ناراحتی معاش تحصیل ،گرفتاریهای فرزندان مهر هزاران انک و،،،،،،
  ما در جامعه کنونی باید رای بدیم شهید بدیم در مشکلات دولت صف اول بایستیم انتقاد نکنیم،سربازی برویم ،ارزش افزوده بدیم،تحمل و فشار اقتصادی بکنیم مالیات بدیم،حتما به آقایان در بازار رای،، اجبارا تن بدیم،
  بهداشت نمیخوایم، امنیت نمیخوایم، تسهیلات نمیخوایم، اثار فروپاشی طبیعت میخوایم،رشد اجتماعی نمیخوایم برای پدر و مادر اسایش نمیخوایم،
  در طول خدمت مدعیان قبل و بعد ،قبل ۵۷ و بعد از آن تنها یک مورد که برای مردم و رفاه و آسایش مردم انجام شده ،کافیست.
  جناب طاهری،آقای خندان کاره ای نیست دوروز دیگه خواهد رفت و آقای خشمگین خواهد آمد،این آقایان فقط آمارشان لفظی عالیست در عمل خرابه است،
  اخه مشکل رسیدن به آبکنار نیست .
  اما،اما بنده بعنوان یک آبکناری ،وظیفه دارم منطقا و خارج از احساسات و تعریف الکی از فردی خودم را منفردا مسول آینده گان بدانم، امروز گفتم و سعی هم خواهم کرد، اما فردا سرافکنده نیستم زیرا به آیندگان خواهم گفت که سعی کردم و بی تفاوت نبودم.
  احقاق حق آبکناری، و تقسیم عدالت برای تک تک آبکناری، واحترام برای آبکناری از اولین حقوق متعلقه ماست،

  1. جناب آقای لوری آبکناری ، سلام
   تمام آنچه که مرقوم داشته اید در واقع سوز دل همۀ ماست که مدت هاست جانسوز هم شده اما با وجود دل های سوخته مان بایستی زندگی کنیم که زندگی و سلامتی ارزشمندترین موهبت الهی است ، هیچ ثروتی و هیچ مقام و قدرتی با ارزش تر از سلامتی و موهبت سالم زیستن نیست.
   آنچه گذشت ، گذشت و تبدیل به یادگاری و خاطره شد ، چه تلخ چه شیرین ، سپری شد و تنها بر تجربیات ما و موهای سپید ما افزوده شد.
   نمی دانم آیا نیاز بود که ما عمرمان را صرف یک تجربۀ تلخ کنیم تا متوجۀ شویم که هیچ کس برای ما کاری نخواهد کرد؟
   متأسفانه این تجربه قابل تکثیر بر روی ابزار نوین انتقال داده ها نیست که جوانان ما بتوانند در کامپیوتر خود آن ها را بازخوانی کرده و در زندگی بکار بندند ، اگر آن ها نیز همچون پدران و نیاکان خود چشم انتظار کمک های قطره چکانی شهرستان بالادست بنشینند ، چندان طول نخواهد کشید که بر ویرانه های آبکنار برای خون دل خوردن های همراه با ساده دلی اجداد خود اشک بریزند.
   شما کاملا” درست می فرمایید که آقای خندان دل بزودی جای خود را به دیگران می دهد و اضافه کنم که اغلب آن ها در وعده دادن تبحر خاص دارند اما اگر فرض کنیم که فقط درصد کمی از وعده هایشان را عملی خواهند کرد ، آبکنار هنوز برای خود موقعیتی دست و پا نکرده است که بتواند از این فرصت استفاده کند در حالی که از لحاظ سابقۀ تاریخی و مردمان شایسته ، خیلی پیش تر استحقاق شهر شدن داشت.
   تک تک موهای سپیدمان فریاد می زنند که هیچ امتیازی حتی اگر مورد موافقت دولت و دولتمردان قرار گرفته باشد بدون تلاش و دوندگی بدست نخواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *