شورا ، دهیار و آبکنار ما

شورا ، دهیار و آبکنار ما

با عنایت به ضرورت ارتباط شورای اسلامی  ، دهیار و مردم آبکنار ، از امروز ۹۳/۰۹/۳۰ این فضا برای طرح سؤال و ارائۀ پیشنهاد و ایده های سازنده گشایش می یابد و امید است دریچه ای باشد برای تعامل بیشتر در جهت رفع معضلات و انشاءالله پیشرفت آبکنار.

 

ضمن استدعا برای مطرح کردن مسائل عمومی و ریشه ای و آینده نگر ، تقاضامندیم از برخوردهای شخصی و شخصیتی بطور مستقیم و غیرمستقیم اجتناب شود.
از انتشار دیدگاه افراد ناشناس و نظراتی که حاوی نکات اختلاف بر انگیز ، توهین آمیز و  غیر مرتبط معذوریم.
 بدیهی است  رسیدگی به هیچ اتهامی در صلاحیت هیچ رسانه ای نیست و می بایست از طریق مراجع قانونی پیگیری شود.
از شورای محترم اسلامی و دهیار محترم آبکنار نیز توقع داریم با حضور در این فضا ، از برنامه ها و مشکلات اجرایی و کمک هایی که از نخبگان آبکناری انتظار دارند ، ما را مطلع کنند.
سپاسگزار از همکاری شما

7 دیدگاه در “شورا ، دهیار و آبکنار ما”

  1. با سلام .

   اقایان ائتلاف یک لطفی بکنند اسامی خودشون رو منتشر کنند . باتشکر . یه خورده هم ظرفیت انتقاد پذیری داشته باشند بدنیست ………….!؟؟؟؟

 1. آقا گریه کنیم یا بخندیم؟
  شهردار انزلی از نشست با کاربران سایت انزلی کلاب استقبال می کند و این مشی هر مسئول شجاع و مردمی است اما اعضای شورای اسلامی و دهیار آبکنار هنوز قادر نیستند برای پاسخگویی به سؤالات کاربران این سایت اعلام آمادگی کنند.
  والله این یک واقعیت خنده دار است که باید برای آن گریه کنیم !
  از چه می ترسند؟

 2. کنترل مصائب روز افزون زیست محیطی آبکنار
  تصور اینکه حل مشکلات زیست محیطی و حفاظت از محیط زیست فقط بر عهدۀ سازمان های رسمی داخلی و بین المللی است ، یک تفکر اشتباه است بلکه مردم که مستقیما” با محیط زیست در تماس هستند و فعالیت های روزمره اشان بنحوی در ارتباط با جنگل و دریا و کوه هست ، مهمترین عامل تأثیر گذار بر محیط زیست هستند ، نا آگاهی آنان بر سرعت تخریب محیط زیست خواهد افزود و اگر دارای آگاهی و بینش زیست محیطی باشند ، مبدل به بهترین حافظان طبیعت خواهند شد.
  قدر مسلم آنکه “آموزش” در افزایش اطلاعات مردم نقش بی بدیلی دارد و آموزش خود به اشکال مختلف قابل اجراست و نصب تابلوهای هشدار دهنده، باز دارنده و آموزشی یکی از راه های مهم اطلاع رسانی و آگاهی بخش می باشد.
  تمام این مقدمه را عرض کردم تا به این نکته برسم که پیشنهاد کنم:
  با مبلغی مختصر اقدام به تهیه تابلوهای مورد اشاره کنیم و با کمک نهادها و مسئولین محلی در نقاط مختلف آبکنار نصب شوند.
  بطور مثال تابلوهایی که در کنار تالاب ، مردم و مهمانان را از آسیب زدن به محیط زیست بر حذر می دارند ، بطور قطع از ساعت ها سخنرانی و نصیحت و چندین مقاله مؤثرتر هستند.

 3. باسلام
  جناب طاهری عزیز، شما نیت خوبی دارید که میفرمائید کمک مالی برای تابلو،.
  تابلو مردم،آزولا مردم، برف مردم زلزله مردم، دنبال عابر بانک(جعبه خرما) مردم، دنبال داروخانه مردم، لودر مردم، آتش سوزی مردم،ووووووو
  جناب طاهری دولت چه کاره است؟ منم منم دوچرخه سوار ۲چرخ دارم به هوا کجان؟این نمیشه که همه گرفتاری برای مردم باشه،، اما چشم خریدار به مردم نگاه نکنن، ان تنو زرد گیله برد خوره، که نمیخوره چون پیچاک گیلو،
  پدر ما در اومده با این ندانم کاریهای مدعیان، آخه سر سوزن رفاه روستا انجام نشده،
  به شما قول میدم پشت روستای اشپلا روستای جدید پیدا میشه که از آبکنار بیشتر رشد کنه، تا زمانیکه همین کاسه عوض بدل بشه همینه البته فرسودگی بیشتر،
  اونایی که باید جوش بزن زرنگتر از من و شما بود جوشاشونو زدن،
  آقای فلانی ،آقای بساری دست پیلی دریا ماهی گیره،اینا واسه آبکنار کولی هم نمیگیرن، سومبور به تن ما میچسبانن، ولی کاری نمیکنن،
  اما باید اجازه ندیم دیوار و ستون خانه ها خزه بزنه، باید دست و صورتی بر رویش کشید، هرکس هرکس وهرکس از بیت المال پول میگیره یا از دولت حقوق میگیره خادم و نوکر ملت هست و باید به وظیفه خودش آشنا باشه، حالا آقای فرماندار باشه یا اون خانم دکتر یا هر شخص دیگه ای باشه، کار باید برای ملت باشه،

  1. همشهری گرامی آقای لوری آبکناری ، سلام
   احتمالا” عرایض حقیر نارسا بود ، منظورم از ” با مبلغی مختصر …..” این نیست که از مردم کمک مالی گرفته شود.
   اگر روح کلی این ایدۀ پذیرفته شود که تعدادی تابلوی هشدار دهنده – بازدارنده – آموزشی و حتی بهداشتی در نقاط مختلف آبکنار نصب شود ، تأمین هزینۀ آن به خیرین داوطلب سپرده خواهد شد.
   برداشت نگارنده این است که نیکوکاران آبکناری کم نیستند ولی چون مارگزیده اند ، از پرداخت پول نقد خاطرۀ خوشی ندارند و احتمالا” با مشارکت مستقیم پروژه هایی که نمونه ای از آن به عرض رسید ، راحت تر باشند.
   فکر می کنم همۀ ما این تجربه را داشته ایم که با دیدن تابلویی با مضمون “در مصرف آب صرفه جویی کنید” ، حداقل از اتلاف آب خودداری کنیم.
   آیا موافقید که تمام شمالی ها با آب بطور کلی رفتار منصفانه ای ندارند؟ اگر جوابتان مثبت باشد ، حتما” با آموزش مردم جهت “مصرف درست” این دُر گرانبهای رایگان نیز موافق هستید.
   در آبکنار خودمان که می گویند آب چاه های سنتی قابل شرب نیست و آب شبکه از راه های دور تأمین می شود(از مبدأ آن اطلاعی ندارم) ، خوب همین که دولت پروژه آب رسانی را به انجام رسانده ، کار بزرگی کرده ولی شیوۀ مصرف آن بستگی به ما دارد.
   آیا انصاف است که باعچه های خودمان را با آب آشامیدنی آبیاری کنیم؟ آن هم نه یک ساعت ، نه دو ساعت یا ده ساعت ، بلکه شلنگ آب را در باغچه رها می کنند و بنا به اعتراف خودشان وقتی پس از یک هفته بر می گردند ، تا مچ پا در آب فرو می روند !!
   آیا واقعا” انتظار دارید که دولت به ما چگونه مصرف کردن آب را آموزش دهد و بابت آن هزینه کند؟
   نکتۀ آخر در مورد اینکه هر کس حقوق می گیرد ، باید به وظیفه اش عمل کند.
   حرف بسیار درست و حقیقتی انکار ناپذیر است اما آن چیزی که می بینیم واقعیتی تلخ است.
   رسیدن به حقیقت آرمان ماست به شرطی که از سدهای واقعیت به سلامت عبور کنیم.

 4. گویا استاندار استان گیلان با خبر شده اند که همیشه به شورای اسلامی آبکنار توصیه می کنیم از اختیارتشان بنحو احسن استفاده کنند و از مشورت بهره ببرند .
  خبرگزاری ایرنا در رشت
  استاندار گیلان در نشستی با شوراهای اسلامی استان: مشورت های سالم و درست را از انتظارات مردم از شوراها دانست و بر لزوم استفاده صحیح و حساب شده شوراها از اختیاراتشان تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *