بیژن ما در آوای گیلان

آقای بیژن اسدی پور آبکنار در ماهنامه ی آوای گیلانBijan

مقاله ای تحت عنوان “نگاهی اجمالی به آثار بیژن اسدی پور آبکنار : طراح، نقاش ، نویسنده و طنز نگار ” به قلم نگارنده ( فرامرز شکوری ) در ماهنامه ی آوای گیلان ( گیلان شناسی / ادبی / فر هنگی شماره ۵″ پیاپی ۲۰ “دی ۱۳۹۳ ) چاپ و منثشر شد .
بیژن اسدی پورآبکنار نویسنده ای است که البته همه ی اهل کتاب مخصوصا نقاشان و طراحان می شناسندش. در حدود پنجاه سالی ست که کارهایش منشر می شده و از نخستین کاری هم که کرده و انتشار داده یعنی – طنز آوران امروز ایران تا کلثوم ننه و دوری یات و… جلب توجه کرده . به هر حال به عنوان یک طنز نگار و نویسنده گیلانی در تاریخ معاصر ایران از خیلی های دیگر بسیار شاخص تر و بر جسته تر است .

شرح کارهای او البته در یک مقاله امکان پذیر نیست . در این مقاله تا حدودی با زندگی و تفکرات و آثار او آشنا می شویم . آنانی که در آن سالها او را می شناختند از وقار و متانت او سخن گفته اند . من هم به سهم خود تصویری نیک از بیژن عزیز پرداخته ام تا چه قبول افتد و چه در نظر آید . امروز که یافتم تورا دانستم / تو خوب تری از آن چه من ساخته ام . در ضمن مطالعه ی مقاله به دو ستداران آثار ایشان مخصوصا آبکناریان نازنین تو صیه می شود . علاقه مندان می توانند به فروشندگان مطبوعات و کتابفروشی نصرت ( رشت ) و مطبوعاتی دلاور ( انزلی ) مراجعه فر مایند .
۲۹ آذر ماه ۹۳ – فرامرز شکوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *