به شورای اسلامی آبکنار

در ابتدا لازم است شروع به کار دوره جدید را به اعضای محترم شورای اسلامی آبکنار  تبریک عرض نموده و از خداوند منّان برایشان توفیق روز افزون در خدمت رسانی مسئلت نماییم.DSC04982

امروز پیام مسئولانه ای از دوست عزیزمان آقای محمود سیاوش دریافت شد که تنها شورای اسلامی آبکنار می تواند به آن جواب مثبت دهد ، نامبرده سال ها در سطوح مختلف مدیریت شهری مشغول خدمت بوده و تجارب زیادی اندوخته است و امروز آمادگی انتقال آن تجربه ها را به عزیزانی که قبول مسئولیت کرده اند ، دارد  و البته آبکنار از اینگونه ذخیره ها در گوشه و کنار ایران و جهان بسیار دارد.

ایشان مرقوم فرموده اند:

سلام

جناب آقای ……

لطف نمایید راهنماییم نمایید که به کجا پیشنهادی کتبی مبنی بر اینکه لندرفیلدهایی (چاله زباله) به ابعاد ۲ × ۱۰ × ۵۰ متر برای دفن زباله های آبکنار تهیه شود تا آلودگی در آبکنار بیشتر از این نشود ، چون تنها راه مقابله با معدوم نمودن زباله فعلا همین راه است،.متشکر البته میدانم که باید دهیاری اقدام نماید ولی تاکنون که فقط شعار بوده است و حرف ، پیشنهادم این است که با یک نامه استارت زده بشود تا انشاالله احدی را مامور این مهم قرار بدهیم.

صرف نظر از عملی بودن این پیشنهاد یا نیاز به بررسی کارشناسی بیشتر ، نوع نگاه دلسوزانه و محتوای آن آگاهانه است و چه خوب است  دانش و تجربه امثال آقای سیاوش در عمران و آبادانی روستای خوب ما مورد توجه قرار گیرد .

لازم به عرض است که معضل زباله و دفع صحیح آن تنها مشکل آبکنار نیست و تقریبا” تما روستا ها و حتی شهرها با آن دست و پنجه نرم می کنند و مردمان تمام روستاها نظیر روستای خودمان خواهان محیطی پاکیزه و بهداشتی هستند و تنها موردی که می تواند آن ها را از هم متمایز کند چگونگی صرف فعل “خواستن” است.

IMAGE634920298658165262

در همین راستا پیشنهاد می شود شورای محترم اسلامی آبکنار یک سری تابلوهای هشدار دهنده و آگاهی دهنده برای نصب در نقاط مختلف آبکنار بویژه از میدان شهدا تا میانه های ماروزه در نظر بگیرد که هر بیننده ای را ۱- به اهمیت حفاظت از محیط زیست آگاه کند ۲- رها نکردن زباله در مکان  های عمومی یا در دامن طبیعت را یاد آوری کند ۳- همچنین  مردم را به حفاظت از سواحل تالاب  ترغیب نماید وبسیاری از این دست نشانه ها و علائم.

برای عملی کردن این ایده به جای جذب کمک های مالی ،  اجرای مراحل مختلف آنرا  به خیرین و افرادی که دوست دارند رأسا” برای زادگاه خود کاری انجام دهند ، واگذار شود .

و به این ترتیب طراحی ، ساخت و نصب  می تواند به دست مردم و با نظر و تحت مدیریت شورا به اجرا در آید.

یا علی

 

4 دیدگاه در “به شورای اسلامی آبکنار”

 1. در سال هایی که سفر با قایق از رونق افتاد ، در آبکنار ما تنها یک خودرو حضور داشت که مسافران را به کپورچال و انزلی می رساند (خداوند روح زنده یاد ناصر بنی یعقوب آبکنار را شاد کند) و به موازات گسترش جاده ها ، بر تعداد خودرو ها نیز افزوده شد و همچنین موتور سیکلیت و وسایل موتوری کشاورزی نیز توسعه پیدا کردند و امروزه تعداد بیشماری از انواع وسیله نقلیه موتوری در کوچه و خیابان های آبکنار در حال تردد هستند ، خصوصا” در ایام تعطیلات عمومی ترافیک خودروها در آبکنار چند برابر می شود و به همان نسبت خطرات بیشتری در کمین اهالی هستند و لذا بایستی در این مسئله نیز کارهای پیشگیرانه صورت گیرد و از آن جمله است نصب تابلوهای مناسب و بویژه آینه های محدب در کوچه های پر پیچ وخم می تواند به سلامت تردد کمک کند.
  به این ترتیب می بینیم که سوژه کمک به زادگاه برای خیّرینی که تمایل دارند رأسا” هزینه کنند، بسیار است ، هر کس می تواند تعدادی از این آینه ها را خریداری و به زادگاه خود هدیه کند ، بدیهی است تماما” بایستی با نظر و نظارت شورای اسلامی و دهیاری آبکنار انجام شود و مطمئنا” مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

  نمونه هایی از آینه محدب جهت نصب در نقاط کور کوچه و خیابان های آبکنار که به ایمنی تردد کمک می کند.

  1. آقای محمود سیاوش سلام،
   حسب وظیفه انجام شد، طبعا” شورای اسلامی و دهیار محترم آبکنار از پیشنهادات سازنده استقبال خواهند کرد ، اما مطمئن نیستم رئیس و اعضای محترم شورا و دهیار آبکنار این یادداشت را مشاهده کرده باشند ، قاعدتا” اولین کار شورا تقسیم کارها بین اعضاء و انتخاب یک نفر از بین خود بعنوان سخنگو و روابط عمومی است که از کارهای روزانۀ وی خواندن روزنامه ها و سایت ها و ارتباط دو جانبه با رسانه هاست، به هر حال پست حاضر به ستون کناری سایت منتقل خواهد شد تا شورای اسلامی آبکنار هر زمان که صلاح می داند ، به آن پاسخ دهد.
   شاد و سربلند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *