اولین تجربه در کاربرد رادیو


انجام هر کاری ، مواجه شدن با هر موضوعی ، حضور در هر موقعیتی و استفاده از هر وسیله ای یک روز اول یا لحظه اول و به عبارتی یک “اولین بار” دارد و آن روز و لحظه ای است که برای اولین بار تجربه ای را به دست آورده ایم.

بسته به موقعیت سنی و اجتماعی شخص ، ممکن است خاطره اولین تجربه ، چه تلخ و چه شیرین ،  تا آخرین روز زندگی  با ما همراه باشد.

Radio

چند بار در همین سایت بصورت پراکنده از اولین تجربه صحبت به میان آمد و اینک این یادداشت آغازی است برای بازگویی خاطرات و عکس العمل ها در مواجهه با اولین ها.

بسیاری از وسایلی که امروزه جزء بدیهیات زندگی هستند ،  روزی روزگاری برای اولین بار عرضه شده بودند و فقط معدود افراد می توانستند به آن دسترسی داشته باشند.

داستان اولین ها می تواند تا بی نهایت موارد را در بر بگیرد ، لطفا” با بازگویی خاطرات و عکس العمل های خود در اولین برخورد را برای ما بنویسید.

می گویند با ورود اولین رادیو به آبکنار مردم با شادی توأم با تعجب به دیدن آن می شتافتند و به هنگام پخش برنامه به دور آن حلقه می زدند.

 رادیو های اولیه اولا” مجهز به آنتن هوایی بودند و بدون آنتن قادر به دریافت سیگنال نبودند ثانیا” از لحظه روشن کردن تا شنیده شدن صدای رادیو دقایق زیادی طول می کشید ثالثا” اولین رادیو ها دارای حجم بزرگ و به اصطلاح مبله بودند که فقط  در شامگاه می توانستند برنامه ها را دریافت کنند.

بذله گویی سالخورده با شنیدن صدای رادیو انگشت به دهان شده بود و گفتنه بود:

در فکرم که پس از مرگ چگونه به دوستانم بگویم که جعبه ای نوظهور آورده اند که در تهران ساز می زنند و در آبکنار مردم می رقصند.

مشکل آنجاست که آنها حرف مرا باور نخواهند کرد و خواهند گفت: ما اینجا هم از دست دروغ های تو در امان نیستیم !

بازگویی اولین تجربه ها  و بویژه آنهایی که تا کنون در جایی گفته و نوشته نشده اند و قابل انتشار هستند ، مورد استقبال خوانندگان قرار خواهد گرفت.

یک دیدگاه در “اولین تجربه در کاربرد رادیو”

  1. دوست فرزانه ما آقای رحیم احمد جوی کپورچالی داستان شیرین اولین سفر خود را قلمی کرده و در پایان خاطر نشان کرده اند که

    “سالیان بعد هزاران سفر تفریحی و کاری به ایران و خارج از کشور (کمتر) رفتم اما این اولین سفر مانند مابقی اولین ها برایم همیشگی شد و شده ملکه سفرها در ذهنم که برایم همیشه تازگی دارد”

    یادداشت آقای احمد جو در سایت پر بار کرکان در دسترس است ، اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *