بایگانی دسته: آقای شکوفه

تاریخچۀ اولین تلاش برای ارتقاء آبکنار

یا حق

۱- بخشداری آبکنار

گرد آورنده : آقای  فتح الله شکوفه آبکنار

jeld_edit(1)قرار شد که در بندرانزلی بعد از بخشداری مرکزی در روستایی دیگر هم بخشداری ایجاد گردد . خبر شد که کپورچال بوسیله نماینده مجلس هرمز پیشوایی بخشداری ایجاد گردد این خبر چنان حاج علی پورموسی رئیس انجمن ده آبکنار را ناراحت و پریشان نمودند که قرار را از ایشان گرفت ،  به اینجانب فتح الله شکوفه گفتند خودت را آماده نما ، دو نفری به تهران نزد مهندس محمد دبیری و تیمسار محمد رحیمی و قاسم اسدی پور برویم.

ادامه خواندن تاریخچۀ اولین تلاش برای ارتقاء آبکنار

مردان نکونام و ماندگاران آبکنار

یا حق

گرد آورنده : آقای فتح الله شکوفه آبکنار

jeld_edit(1)

سعد یا مرد نکونام نمیرد هرگز          مرده آن است که نامش به نکویی نبرند

میرزا لطف الله عندلیب آبکناری

فرزند ملا علی اصغر ، فرزند زاده ملا میرزا مهدی آبکناری  از شخصیت های ممتاز و نادر علم فقهی و فلاسفه ای بودند میرزا لطف الله عندلیب جز وارستگان تاریخ قومیت آبکناری است شخصیت مستقلی بودند در قانون مدنی اهل نظر و دانایی بی نظیر بودند در تفسیر قرانی شخصیت عظیم وبرجسته ای بودند میرزا لطف الله عندلیب از افراد مدافع حقوق مالکیت و اراضی قومیت آبکناری در منطقه غرب نزدیک گیلان بودند با سردار مقتدر نصرالله خان ضرغام السلطنه تالشی ، خوانین گسگرات ، نرگستان ، کسکر ، کتمجانی ها مانند :

ادامه خواندن مردان نکونام و ماندگاران آبکنار

یادی از بزرگان آبکناری

یا حق

گرد آورنده : آقای فتح الله شکوفه آبکنار

jashn1

بیاییم با وجدان پاک اجتماعی یادی از بزرگان و برجستگان و خدمتگزاران کهن روستای آبکنار نمائیم ، بله اگر از روزگاران پیدایی قوم آبکنار کهن ، پژوهش و گفت و شنود و بگو مگو گردد خود کتابی قطور خواهد شد و اگر ساکت و صامت باشیم نه تنها به وظیفه آشنا نبوده ایم بلکه مهرو مارک عدم وظیفه را باید در تاریخ بخودمان تسلیم شویم .

ادامه خواندن یادی از بزرگان آبکناری

مراکز توزیع ” آبکنار در گذر زمان”

jeld1

آبکنار

  • رستوران درنا
  • آژانس املاک آقای بهمن حیدریان

بندر انزلی

  • کتاب فروشی آقای برزو دلاور

رشت

  •  دفتر مجلۀ گیله وا – خیابان حاجی آباد
  • نوشت افزار شکوفه – خیابان بیستون – روبروی کتاب دیبا

بندر عباس

  • کتاب فروشی پنج استاد – خیابان دانشگاه – تلفن ۶۶۷۹۳۱۶
  • کتابکده استاد – چها راه سازمان – خیابان امام موسی صدر شمالی – تلفن ۶۸- ۲۲۴۵۲۶۷

تهران

  • شماره تلفن: ۶۶۹۵۰۸۷۱
  • شماره همراه : ۰۹۱۲۴۲۲۰۷۹۵

  ادامه خواندن مراکز توزیع ” آبکنار در گذر زمان”

رونمایی “آبکنار در گذر زمان”

همانگونه که مقرر بود  مراسم رونمایی کتاب “آبکنار در گذر زمان” روز پنجشنبه مورخ  ۱۳۹۲/۰۶/۱۴ برگزار شد.

DSC_0012

 

آقای شکوفه در حال قرائت مقدمه کتاب آبکنار در گذر زمان

در این مراسم که در حضور نویسنده محترم کتاب و جمعی از علاقمندان به امور فرهنگی و شورای اسلامی آبکنار به ریاست آقای سیاوش در محل دفتر باشگاه فرهنگی ورزشی اتّحاد آبکنار و در فضایی بسیار صمیمی و خاطره  انگیز بر گزار شد ، آقای فتح الله شکوفه در بیانات کوتاهی چگونگی شکل گیری ایده تحقیق و گردآوری مستندات تاریخچه آبکنار را به اطلاع حاضرین رساندند و تشویق های آقای حاج ابوالحسن رحیمی آبکنار را انگیزه شروع کار معرفی نمودند .

ادامه خواندن رونمایی “آبکنار در گذر زمان”

اطلاعیه

مراسم رونمایی از کتاب آبکنار در گذر زمان

jeld1

حتما  مطلع شده اید که استاد ارجمند جناب آقای فتح اله شکوفه آبکنار گنجینه ای از اطلاعات مربوط به آبکنار را در قالب کتابی تحت عنوان آبکنار در گذر زمان چاپ و منتشر نموده است . از آنجائیکه  باشگاه اتحاد آبکنار عنوان  فرهنگی ورزشی را یدک می کشد  لذا با هماهنگی انجام شده با ناشر و نویسنده،  مرکزیت پخش این اثر ماندگار را به عهده گرفته است تا علاوه بر انجام رسالت ورزشی خود ، با معرفی این اثر فرهنگی ، گامی هرچند کوچک در اعتلای فرهنگ در آبکنار بردارد.  ضمنا هماهنگی هایی نیز با دهیاری محترم و شورای اسلامی آبکنار انجام شده تا طی مراسمی در محل شورای اسلامی از این  اثر ماندگار  رونمایی و از  ناشر و مؤلف آن  نیز  قدردانی گردد .

این مراسم روز پنچ شنبه مورخه ۱۳۹۲/۶/۱۴ در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی برگزار خواهد شد لذا بدینوسیله از همه دوستان، علاقمندان و دوست داران فرهنگ و هنر دعوت می شود در این مراسم شرکت کنند. لازم به ذکر است علاقمندان می توانند پس از پایان مراسم رونمایی، برای تهیه و سفارش کتاب به دفتر  یا سایت باشگاه  مراجعه نمایند .

                                                                         روابط عمومی

                                                       باشگاه فرهنگی ورزشی اتحاد آبکنار 

ادامه خواندن اطلاعیه